KATEGORİLER
Sepetiniz

YABANCI DİL OLARAK TÜRKÇENİN ÖĞRETİMİ ARAŞTIRMALARI -II-

Yeni Çıktı
YABANCI DİL OLARAK TÜRKÇENİN ÖĞRETİMİ ARAŞTIRMALARI -II-
Satış Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 152
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL

KİTAPYURDU - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

ISBN 978-625-8048-79-7

Baskı Sayısı: 1

Sayfa Sayısı: 216

Yayın Tarihi: Ağustos 2022

Dili: Türkçe

Kitap Hakkında:

Yabancı dil öğretimi, her geçen yüzyılda önemi hızla artan bir disiplin haline gelmiştir. Ulaşım ve haberleşme teknolojisinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak yaşadığımız dünyada hızla küçülmekte ve ulaşılabilir hale gelmektedir. Dünya konjonktüründeki (geçerli durum) sosyal, siyasal ve ekonomik gelişmelere paralel olarak Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenmeye olan ilgi ve istek de her geçen gün artmaktadır. Türkçeye gösterilen uluslararası ilginin artması yanında, iki dilli ve Türk soylu bireylerin Türkçe öğrenme ihtiyacı da bu disipline olan talepleri artırmaktadır. 

Yabancı dil olarak Türkçe öğretimine artan talebi karşılamak üzere yurt içinde ve yurt dışında çeşitli kurum ve kuruluşlara ait çok sayıda merkez açılmıştır. Bu alana gerekli uzman ihtiyacını karşılamak üzere -yetersiz kalmakla birlikte- ilgili lisans programlarına destekleyici dersler eklenmiş, lisansüstü düzeyde programlar açılmıştır. 

Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi, küreselleşen dünyada ülkemiz adına önemli bir görev yüklenmiş genç disiplindir. Bu alanın yeni bir bilim dalı olarak çok sayıda araştırmalara ve materyale (yazılı, sözlü, görüntülü her türlü belge) gereksinimi vardır. Alana bir nebze olsun katkı sağlamak amacıyla hazırlanan bu kitap, ilgili bilim dalında görev yapan öğretim üyeleri ve alanda öğretici olarak da çalışan lisansüstü öğrencilerinin çalışmalarından oluşturmaktadır.

Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Araştırmaları-II adını verdiğimiz bu kitap, yabancılara Türkçe öğretimi üzerine yapılan çalışmalardan oluşmaktadır. Kitabın bu cildinde;  “Okullaştırılmış Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Eğitimde Uyum Problemlerine Yönelik Bir Durum Çalışması, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğreten Öğretmenlerin Derslerinde Dijital Materyal Kullanımına Yönelik Görüşleri, Okul Öncesi Öğretmenlerinin Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Materyal Bulma/Geliştirme Sorunlarına Yönelik Durum Analizi, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğreten Öğretmenlerin Motivasyon Kaynakları ve Sorunları, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Şarkıların Öğrenme Sürecindeki Etkililiğine İlişkin Öğretmen Görüşleri, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğreten Öğretmenlerin Etkinliklerini Günlük Hayatla İlişkilendirmesine Yönelik Durum Analizi, Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretiminde Ev Ödevlerine Yönelik Öğretmen Görüşleri, Yurt Dışındaki Örgün Eğitim Kurumlarında Türkçeyi Yabancı Dil Olarak Öğreten Öğretmenlerin Karşılaştığı Sorunlar: Pakistan Örneği” başlıklı çalışmalar yer almaktadır. 

Yorumlar

Yorum Yapınız

Yayınevinin Diğer Kitapları

Küresel Isınmanın Biyolojik Değişimlere Etkisi - Multidisipliner Bakış Açısıyla Küresel Isınmanın Biyolojik Değişimlere Etkisi - Multidisipliner Bakış Açısıyla
Yeni Çıktı
KİTAPYURDU - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINBaskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 224Yayın Tarihi: Kasım 2022..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP HUKUKU VE MALPRAKTİS GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP HUKUKU VE MALPRAKTİS
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINKİTAPYURDU - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-8048-86-5Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 329Ya..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Temel Eğitimde Güncel Araştırmalar Temel Eğitimde Güncel Araştırmalar
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-8048-88-9Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 215Yayın Tarihi: Ekim 2022Dili: Türkçe ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
II. INTERNATIONAL GLOBAL CLIMATE CHANGE CONGRESS II. INTERNATIONAL GLOBAL CLIMATE CHANGE CONGRESS
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-8048-87-2Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 188Yayın Tarihi: Eylül 2022Dili: Türkçe - İngilizce ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
DEĞİŞİM & UYUM  / CHANGE AND ADAPTATION DEĞİŞİM & UYUM  / CHANGE AND ADAPTATION
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN: 978-625-8048-85-8Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 184Yayın Tarihi: Eylül 2022Dili: Türkçe - İngilizce..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL