KATEGORİLER
Sepetiniz

TEORİDE VE UYGULAMADA SAĞLIK EKONOMİSİ VE POLİTİKALARI: GÜNCEL SORUNLAR VE ARAŞTIRMALAR

TEORİDE VE UYGULAMADA SAĞLIK EKONOMİSİ VE POLİTİKALARI: GÜNCEL SORUNLAR VE ARAŞTIRMALAR
Satış Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 256
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL
Satın alabilmek için asgari adet: 12

GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

TRENDYOL - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

KİTANTİK - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

AMAZON - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

ISBN: 978-605-68867-0-6

Baskı Sayısı: 1

Sayfa Sayısı: 605

Yayın Tarihi: Ekim 2018

Dili: Türkçe

Kitap Hakkında:

İçerisinde yaşadığımız zaman diliminde toplumsal yapılar, devlet yapıları, ekonomik yapılar ve politik yapılar ciddi dönüşüm geçirmektedir. İnsanoğlu binlerce yıldır yaşadığı gelişimden çok daha fazlasını birkaç yıl içerisinde yaşar hale gelmiştir. Bu ivme içerisinde ortalama insan ömrü de son elli yıl içerisinde hayli ilerlemiştir. Binlerce yıldır 40’lı yaşlar civarında seyreden ortalama insan ömrü günümüzde 80’lere çıkmıştır. Elbette bu gelişmede sağlık alanında yaşanan gelişmeler oldukça etkili olmuştur. Aynı şekilde toplumların sosyoekonomik gelişimi de ortalama insan ömrünün uzamasında oldukça etkili olmuştur.


Ortalama insan ömrünün uzaması ve toplumların sosyoekonomik gelişmesi sonrası tek tek bireyler ve devletler sağlık alanında daha fazla yatırıma yönelmişlerdir. Bunun sonucu olarak günümüzde tüm ülkelerde sağlık sektörü ekonominin en dinamik ve en hacimli alanlarından birisi olmuştur. Bu nedenle, sağlık ekonomisi sosyal bilimcilerin son yıllarda en fazla dikkatini çeken alanlardan birisidir. Diğer yandan, küreselleşmenin etkileriyle devlet yapıları şekillenirken sağlık politikaları da bundan oldukça etkilenmektir. Son yıllarda, ülkemizde de etkileri oldukça belirgin hissedilen sağlıkta özelleştirme ve kamu özel sektör ortaklığı uygulamaları yeni bir politika olarak önemli risk ve fırsatları barındırmaktadır. Bu politikalara bağlı olarak sağlık ekonomisi alanında tartışılması gereken yeni konular ortaya çıkmaktadır. Gelecekte birey ve toplum sağlığının nasıl şekilleneceği yanında, toplum ve devlet açısından sağlık politikalarının sürdürülebilirliği ciddi tartışma konusudur. Bu bağlamda sağlık ekonomisi ve politikalarının tarihsel perspektiften bugüne uzanan süreçteki değişimleri, yeni sağlık politikalarının içeriği ve sürdürülebilirliği, yeni politikalarda sağlık pazarlaması, finansmanı, muhasebesi yanında uygulama biçimleri ve başta etik sorunlar olmak üzere beraberinde getirdiği risk alanları bu kitap içerisinde bütün yönleriyle ele alınmaya çalışılmıştır. Elbette, konunun kapsamı bir kitap içeriğine sığmayacak ölçüde büyüktür. Bu nedenle, burada ele alınan konular tartışma ve sorun alanlarını genel olarak içerecek şekilde seçilmiştir.


Kitapta birbirinden farklı 23 makale bir bütünlük içerisinde bir araya getirilmiştir. Bu bağlamda emek veren-katkı sunan bütün yazarlara teşekkür ediyoruz. Bu kapsamlı çalışmanın sağlık ekonomisi ve politikası derslerinde lisans ve lisansüstü derslerinde değerlendirileceğini umuyoruz. Aynı şekilde bu alanda çalışan akademisyenlere ve uygulamacılara yararlı bir eser olacağı kanaatindeyiz. Umarız bu uğurda verilen emekler amacına ulaşır ve faydalı bir eser ortaya çıkmış olur. Bu bağlamda, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Özellikle kitabın dizgisi konusunda yardımcı olan Ali ÖZTEKİN başta olmak üzere işin mutfağında çalışan emektarlara da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Faydalı olması dileğiyle…

Yorumlar

Yorum Yapınız

Yayınevinin Diğer Kitapları

Küresel Isınmanın Biyolojik Değişimlere Etkisi - Multidisipliner Bakış Açısıyla Küresel Isınmanın Biyolojik Değişimlere Etkisi - Multidisipliner Bakış Açısıyla
Yeni Çıktı
KİTAPYURDU - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINBaskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 224Yayın Tarihi: Kasım 2022..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP HUKUKU VE MALPRAKTİS GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP HUKUKU VE MALPRAKTİS
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINKİTAPYURDU - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-8048-86-5Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 329Ya..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Temel Eğitimde Güncel Araştırmalar Temel Eğitimde Güncel Araştırmalar
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-8048-88-9Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 215Yayın Tarihi: Ekim 2022Dili: Türkçe ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
II. INTERNATIONAL GLOBAL CLIMATE CHANGE CONGRESS II. INTERNATIONAL GLOBAL CLIMATE CHANGE CONGRESS
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-8048-87-2Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 188Yayın Tarihi: Eylül 2022Dili: Türkçe - İngilizce ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
DEĞİŞİM & UYUM  / CHANGE AND ADAPTATION DEĞİŞİM & UYUM  / CHANGE AND ADAPTATION
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN: 978-625-8048-85-8Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 184Yayın Tarihi: Eylül 2022Dili: Türkçe - İngilizce..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL