KATEGORİLER
Sepetiniz

TEORİDE VE UYGULAMADA SAĞLIK EKONOMİSİ VE POLİTİKALARI: GÜNCEL SORUNLAR VE ARAŞTIRMALAR

TEORİDE VE UYGULAMADA SAĞLIK EKONOMİSİ VE POLİTİKALARI: GÜNCEL SORUNLAR VE ARAŞTIRMALAR
Satış Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 392
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL
Satın alabilmek için asgari adet: 12

GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

TRENDYOL - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

KİTANTİK - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

AMAZON - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

ISBN: 978-605-68867-0-6

Baskı Sayısı: 1

Sayfa Sayısı: 605

Yayın Tarihi: Ekim 2018

Dili: Türkçe

Kitap Hakkında:

İçerisinde yaşadığımız zaman diliminde toplumsal yapılar, devlet yapıları, ekonomik yapılar ve politik yapılar ciddi dönüşüm geçirmektedir. İnsanoğlu binlerce yıldır yaşadığı gelişimden çok daha fazlasını birkaç yıl içerisinde yaşar hale gelmiştir. Bu ivme içerisinde ortalama insan ömrü de son elli yıl içerisinde hayli ilerlemiştir. Binlerce yıldır 40’lı yaşlar civarında seyreden ortalama insan ömrü günümüzde 80’lere çıkmıştır. Elbette bu gelişmede sağlık alanında yaşanan gelişmeler oldukça etkili olmuştur. Aynı şekilde toplumların sosyoekonomik gelişimi de ortalama insan ömrünün uzamasında oldukça etkili olmuştur.


Ortalama insan ömrünün uzaması ve toplumların sosyoekonomik gelişmesi sonrası tek tek bireyler ve devletler sağlık alanında daha fazla yatırıma yönelmişlerdir. Bunun sonucu olarak günümüzde tüm ülkelerde sağlık sektörü ekonominin en dinamik ve en hacimli alanlarından birisi olmuştur. Bu nedenle, sağlık ekonomisi sosyal bilimcilerin son yıllarda en fazla dikkatini çeken alanlardan birisidir. Diğer yandan, küreselleşmenin etkileriyle devlet yapıları şekillenirken sağlık politikaları da bundan oldukça etkilenmektir. Son yıllarda, ülkemizde de etkileri oldukça belirgin hissedilen sağlıkta özelleştirme ve kamu özel sektör ortaklığı uygulamaları yeni bir politika olarak önemli risk ve fırsatları barındırmaktadır. Bu politikalara bağlı olarak sağlık ekonomisi alanında tartışılması gereken yeni konular ortaya çıkmaktadır. Gelecekte birey ve toplum sağlığının nasıl şekilleneceği yanında, toplum ve devlet açısından sağlık politikalarının sürdürülebilirliği ciddi tartışma konusudur. Bu bağlamda sağlık ekonomisi ve politikalarının tarihsel perspektiften bugüne uzanan süreçteki değişimleri, yeni sağlık politikalarının içeriği ve sürdürülebilirliği, yeni politikalarda sağlık pazarlaması, finansmanı, muhasebesi yanında uygulama biçimleri ve başta etik sorunlar olmak üzere beraberinde getirdiği risk alanları bu kitap içerisinde bütün yönleriyle ele alınmaya çalışılmıştır. Elbette, konunun kapsamı bir kitap içeriğine sığmayacak ölçüde büyüktür. Bu nedenle, burada ele alınan konular tartışma ve sorun alanlarını genel olarak içerecek şekilde seçilmiştir.


Kitapta birbirinden farklı 23 makale bir bütünlük içerisinde bir araya getirilmiştir. Bu bağlamda emek veren-katkı sunan bütün yazarlara teşekkür ediyoruz. Bu kapsamlı çalışmanın sağlık ekonomisi ve politikası derslerinde lisans ve lisansüstü derslerinde değerlendirileceğini umuyoruz. Aynı şekilde bu alanda çalışan akademisyenlere ve uygulamacılara yararlı bir eser olacağı kanaatindeyiz. Umarız bu uğurda verilen emekler amacına ulaşır ve faydalı bir eser ortaya çıkmış olur. Bu bağlamda, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Özellikle kitabın dizgisi konusunda yardımcı olan Ali ÖZTEKİN başta olmak üzere işin mutfağında çalışan emektarlara da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Faydalı olması dileğiyle…

Yorumlar

Yorum Yapınız

Yayınevinin Diğer Kitapları

2. ULUSLARARASI MEDYA VE TOPLUM SEMPOZYUMU - ÖZET KITAPCIGI 2. ULUSLARARASI MEDYA VE TOPLUM SEMPOZYUMU - ÖZET KITAPCIGI
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-6942-15-8Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 151Yayın Tarihi: Mart 2023Dili: Türkçe ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
DİJİTAL HUZURSUZLUK ÇEVRİMİÇİ GÖRSEL SANATLAR SERGİSİ - 2022 / DIGITAL UNREST ONLINE VISUAL ARTS EXHIBITION - 2022 DİJİTAL HUZURSUZLUK ÇEVRİMİÇİ GÖRSEL SANATLAR SERGİSİ - 2022 / DIGITAL UNREST ONLINE VISUAL ARTS EXHIBITION - 2022
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-6942-16-5Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 63Yayın Tarihi: Mart 2023Dili: Türkçe - İngilizce ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
ISSUES RELATED TO WOMEN: ESSAYS IN ECONOMETRICS AND STATISTICS ISSUES RELATED TO WOMEN: ESSAYS IN ECONOMETRICS AND STATISTICS
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-6942-14-1Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 419Yayın Tarihi: Mart 2023Dili: İngilizceKitap Hak..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
TÜRKÇE EĞİTİMİ  ARAŞTIRMALARI -IV- TÜRKÇE EĞİTİMİ  ARAŞTIRMALARI -IV-
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN 978-625-6942-13-4 Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 145Yayın Tarihi: Mart 2022Dili: İngilizceKitap Ha..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
THE STRATEGIST’S FINANCIAL MANAGEMENT HANDBOOK THE STRATEGIST’S FINANCIAL MANAGEMENT HANDBOOK
Yeni Çıktı
GOOGLE PLAY - SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINISBN: 978-625-6942-12-7Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 268Yayın Tarihi: Mart 2023Dili: İngilizceKitap Ha..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL