KATEGORİLER
Sepetiniz

SANAL KAYTARMA

Yeni Çıktı
SANAL KAYTARMA
Satış Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 83
28,00TL
Vergiler Hariç: 28,00TL

21. yüzyıl bilgi ve teknoloji çağında çalışanların örgütsel sosyalizasyonları önemli bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların sosyalleşme ihtiyaçlarını sanal oluşturulan platformlarda giderme eğilimleri artmıştır. İnternetin hayatımıza girmesi ve yaygınlaşması ile hayatımızda vazgeçilmez bir hal alan sanal sosyalizasyon ile ilgili araştırmalarda beş yüz milyon kullanıcı olan bir sosyal arkadaşlık sitesinin günlük yarısının bu siteleri ziyaret ettiği ve bunun sürekli arttığı görülmektedir. Günümüz bilgi ve iletişim teknolojileriyle birlikte çalışanların sanal kaytarma davranışında bulunmaları kaçınılmaz bir hal almıştır. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin çalışma yaşamına girmesi örgütlerdeki işlerin hemen hemen büyük bir kısmının internet aracılığı ile yapılmasına imkân sunmuştur. İnternet, çalışanlar tarafından kötü amaçlı kullanılabildiği gibi örgütsel faydalar doğrultusunda da kullanabilir. Çalışanların bilgi edinmek amacıyla işle ilgili alanlarda interneti kullanarak sanal kaytarma davranışlarında bulunması bireysel ve örgütsel verimliliğin artmasına zemin hazırlayacaktır. Bu bağlamda çalışanlar çalışma saatleri içerisinde sanal kaytarma davranışı ile yoğun iş atmosferinden ve stresinden bir nebze olsun uzaklaşıp rahatlamak isterler. Böylece çalışanların gösterdikleri sanal kaytarma davranışları zihinsel bir rahatlama sağlayarak işlerinde daha üretken, daha yaratıcı, daha yüksek motivasyon vb. gibi faydalar sağlamaktadır. Bu nedenle internetin sunmuş olduğu eşsiz öğrenme fırsatları ile çalışanlar çalışma hayatında daha yaratıcı bireyler haline gelmektedirler Dolayısıyla çalışanlar isteyerek veya istemeyerek işten kaytarmak amacıyla sanal kaytarma davranışı sergileyebilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapınız
Etiketler: SANAL KAYTARMA , ,

Yayınevinin Diğer Kitapları

III. Uluslararası Akademik Çalışmalar Kongresi 2022 DEĞİŞİM & UYUM  / III. International Academician Studies Congress 2022 CHANGE & ADAPTATION III. Uluslararası Akademik Çalışmalar Kongresi 2022 DEĞİŞİM & UYUM  / III. International Academician Studies Congress 2022 CHANGE & ADAPTATION
Yeni Çıktı E-Kitap
BOOK OF ABSTRACTS / ÖZET KİTABIEDİTÖRLER / EDITORSDoç. Dr. Hamza ŞİmşekProf. Dr. Avdhesh JhaProf. Dr. Coşkun ÖzalpProf. Dr. Yu-Feng LeeDr. Logaiswari ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
THE FREEDOM OF SCIENCE THE FREEDOM OF SCIENCE
Yeni Çıktı E-Kitap
This book has issued from the throes of dissension and strife, seeing the light at a time when, in Austria and Germany, the bitter forces of oppositio..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
THE FOUNDATIONS OF MATHEMATICS THE FOUNDATIONS OF MATHEMATICS
Yeni Çıktı E-Kitap
Mathematics as commonly taught in our schools is based upon axioms. These axioms so called are a few simple for-mulas which the beginner must take on ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
SHORT CUTS IN FIGURES SHORT CUTS IN FIGURES
Yeni Çıktı E-Kitap
Figuring is the key-note of all business. To know how to figure quickly and accurately is to jack-up the power of your mind, and hence your efficiency, a..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
SCIENCE AND HYPOTHESIS SCIENCE AND HYPOTHESIS
Yeni Çıktı E-Kitap
To the superficial observer scientific truth is unassail-able, the logic of science is infallible; and if scientific men sometimes make mistakes, it is b..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL